| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-T06 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 91 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-T06J911VPanasonic |
RES SMD 910 OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02318 |
|
ERJ-T06J912VPanasonic |
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02318 |
|
ERJ-T06J913VPanasonic |
RES SMD 91K OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02318 |
|
ERJ-T06J914VPanasonic |
RES SMD 910K OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02318 |
|
ERJ-T06J9R1VPanasonic |
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02318 |
|
![]() |
AS08J1002ETOhmite |
RES SMD 10K OHM 5% 1/3W 0805 |
In Stock: 0 $0.02318 |
CR107R32FMeritek |
RES SMD 7.32 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR103654FMeritek |
RES SMD 3.65M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR108064FMeritek |
RES SMD 8.06M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR104534FMeritek |
RES SMD 4.53M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |