| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 20 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR02126JMeritek |
RES SMD 12M OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02249 |
|
CR02116JMeritek |
RES SMD 11M OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02249 |
|
CRT0402-DY-1300GLFJ.W. Miller / Bourns |
RES SMD 130 OHM 0.5% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.02286 |
|
CRT0402-DY-4702GLFJ.W. Miller / Bourns |
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.02286 |
|
RGC1206FTD1M33Stackpole Electronics, Inc. |
RES 1.33M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02310 |
|
RGC1206FTD8K25Stackpole Electronics, Inc. |
RES 8.25K OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02310 |
|
ERJ-T06J100VPanasonic |
RES SMD 10 OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02318 |
|
ERJ-T06J101VPanasonic |
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02318 |
|
ERJ-T06J102VPanasonic |
RES SMD 1K OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02318 |
|
ERJ-T06J103VPanasonic |
RES SMD 10K OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02318 |