| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-PA2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 121 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-PA2F1211XPanasonic |
RES SMD 1.21 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1212XPanasonic |
RES SMD 12.1 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1213XPanasonic |
RES SMD 121 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1240XPanasonic |
RES SMD 124 OHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1241XPanasonic |
RES SMD 1.24 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1242XPanasonic |
RES SMD 12.4 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1243XPanasonic |
RES SMD 124 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1270XPanasonic |
RES SMD 127 OHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1271XPanasonic |
RES SMD 1.27 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1272XPanasonic |
RES SMD 12.7 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |