| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-T06 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | -100/ +600ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-T06J223VPanasonic |
RES SMD 22K OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02218 |
|
ERJ-T06J512VPanasonic |
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02218 |
|
ERJ-T06J752VPanasonic |
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02218 |
|
ERJ-PA2F1020XPanasonic |
RES SMD 102 OHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1021XPanasonic |
RES SMD 1.02 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1022XPanasonic |
RES SMD 10.2 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1023XPanasonic |
RES SMD 102 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1050XPanasonic |
RES SMD 105 OHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1051XPanasonic |
RES SMD 1.05 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |
|
ERJ-PA2F1052XPanasonic |
RES SMD 10.5 KOHM 1% 1/5W 0402 |
In Stock: 0 $0.02233 |