| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRT |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.09 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Current Sense |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR02824JMeritek |
RES SMD 820K OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02144 |
|
CR023R6JMeritek |
RES SMD 3.6 OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02144 |
|
CR02395JMeritek |
RES SMD 3.9M OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02144 |
|
CR02512JMeritek |
RES SMD 5.1K OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02144 |
|
CR026R2JMeritek |
RES SMD 6.2 OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02144 |
|
CR02515JMeritek |
RES SMD 5.1M OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02144 |
|
CR02184JMeritek |
RES SMD 180K OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02144 |
|
CR021R1JMeritek |
RES SMD 1.1 OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02144 |
|
CR02304JMeritek |
RES SMD 300K OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02144 |
|
CR02565JMeritek |
RES SMD 5.6M OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02144 |