| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RMCF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.7 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.333W, 1/3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RMCF1210JT5M10Stackpole Electronics, Inc. |
RES 5.1M OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01530 |
|
RMCF1210JT5M60Stackpole Electronics, Inc. |
RES 5.6M OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01530 |
|
RMCF1210JT7M50Stackpole Electronics, Inc. |
RES 7.5M OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01530 |
|
RMCF1210JT9M10Stackpole Electronics, Inc. |
RES 9.1M OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01530 |
|
RGC0603FTC1K07Stackpole Electronics, Inc. |
RES 1.07K OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.01564 |
|
RGC0603FTC1K10Stackpole Electronics, Inc. |
RES 1.1K OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.01564 |
|
RGC0603FTC1K82Stackpole Electronics, Inc. |
RES 1.82K OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.01564 |
|
RGC0603FTC100RStackpole Electronics, Inc. |
RES 100 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.01564 |
|
RGC0603FTC102KStackpole Electronics, Inc. |
RES 102K OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.01564 |
|
RGC0603FTC10K0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 10K OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.01564 |