| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RMCF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.1 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.333W, 1/3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RMCF1210JT390KStackpole Electronics, Inc. |
RES 390K OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01530 |
|
RMCF1210JT56K0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 56K OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01530 |
|
RMCF1210JT82K0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 82K OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01530 |
|
RMCF1210JT33K0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 33K OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 8,000 $0.01463 |
|
RMCF1210JT130KStackpole Electronics, Inc. |
RES 130K OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01463 |
|
RMCF1210JT150KStackpole Electronics, Inc. |
RES 150K OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01463 |
|
RMCF1210JT6K20Stackpole Electronics, Inc. |
RES 6.2K OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01463 |
|
RMCF1210JT820KStackpole Electronics, Inc. |
RES 820K OHM 5% 1/3W 1210 |
In Stock: 0 $0.01463 |
|
RMCF1210JT2R40Stackpole Electronics, Inc. |
RES 2.4 OHM 5% 1/2W 1210 |
In Stock: 48,000 $0.01463 |
|
RMCF1210JT1R10Stackpole Electronics, Inc. |
RES 1.1 OHM 5% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.01530 |