| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-PA3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 37.4 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-PA3F3832VPanasonic |
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F3922VPanasonic |
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F4022VPanasonic |
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F4122VPanasonic |
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F4222VPanasonic |
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F4322VPanasonic |
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F4422VPanasonic |
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F4642VPanasonic |
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F4752VPanasonic |
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F4872VPanasonic |
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |