| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-PA3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 249 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-PA3F2550VPanasonic |
RES SMD 255 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F2610VPanasonic |
RES SMD 261 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F2670VPanasonic |
RES SMD 267 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F2740VPanasonic |
RES SMD 274 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F2800VPanasonic |
RES SMD 280 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F2870VPanasonic |
RES SMD 287 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F2940VPanasonic |
RES SMD 294 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F3010VPanasonic |
RES SMD 301 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F3090VPanasonic |
RES SMD 309 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F3160VPanasonic |
RES SMD 316 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |