| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-PA3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 28.7 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-PA3F29R4VPanasonic |
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F30R1VPanasonic |
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F30R9VPanasonic |
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F31R6VPanasonic |
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F32R4VPanasonic |
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F33R2VPanasonic |
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F34R0VPanasonic |
RES SMD 34 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F34R8VPanasonic |
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F35R7VPanasonic |
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |
|
ERJ-PA3F36R5VPanasonic |
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/4W 0603 |
In Stock: 0 $0.01526 |