| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 95.3 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN04D7872CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 78.7K OHM 0.5% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.01500 |
|
RN04D1211CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 1.21K OHM 0.5% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.01500 |
|
RN10F5622CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.01500 |
|
RN10F8452CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.01500 |
|
RN04D8452CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 84.5K OHM 0.5% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.01500 |
|
RN10F6812CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.01500 |
|
RN10F5362CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.01500 |
|
RN10F3653CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 365K OHM 1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.01500 |
|
RN10F1024CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 1.02M OHM 1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.01500 |
|
RN10F8253CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 825K OHM 1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.01500 |