ERJ-S02D26R7X
ERJ-S02D26R7X
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
ERJ-S02D26R7X
Description
0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 26
Part Status:Active
Resistance:26.7 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)