| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR34 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6800 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CDR34BP682AJYPAJVishay / Vitramon |
CAP CER 6800PF 50V BP 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CDR34BP682AJYPARVishay / Vitramon |
CAP CER 6800PF 50V BP 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CDR34BP682AJYPATVishay / Vitramon |
CAP CER 6800PF 50V BP 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CDR34BP682AJYRABVishay / Vitramon |
CAP CER 6800PF 50V BP 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CDR34BP682AJYRAJVishay / Vitramon |
CAP CER 6800PF 50V BP 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CDR34BP682AJYRARVishay / Vitramon |
CAP CER 6800PF 50V BP 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CDR34BP682AJYRATVishay / Vitramon |
CAP CER 6800PF 50V BP 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CDR34BP682AJYSABVishay / Vitramon |
CAP CER 6800PF 50V BP 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CDR34BP682AJYSAJVishay / Vitramon |
CAP CER 6800PF 50V BP 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
CDR34BP682AJYSARVishay / Vitramon |
CAP CER 6800PF 50V BP 1812 |
In Stock: 0 $0.00000 |