| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ QUAD HIFREQ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.5 pF |
| Tolerance: | ±0.05pF |
| Voltage - Rated: | 1500V (1.5kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.102" (2.59mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C1005X6S0G224K050BBTDK Corporation |
CAP CER 0.22UF 4V X6S 0402 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
C1005X6S0G224M050BBTDK Corporation |
CAP CER 0.22UF 4V X6S 0402 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
C1005X6S0J224K050BCTDK Corporation |
CAP CER 0.22UF 6.3V X6S 0402 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
C1005X6S0J224M050BCTDK Corporation |
CAP CER 0.22UF 6.3V X6S 0402 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
562R5GAD10PKVishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP CER 1000PF 1KV X7R RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
VY1222M47Y5UG6TV0Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
VY2332M41Y5UG6UL7Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
VY2681M29Y5UG63V7Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
HRZ030VR50291BB1Vishay / Beyschlag |
CAP CER 5000PF 2.8KV |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
S4820070041Vishay / Beyschlag |
CAP CER 1000PF 6KV |
In Stock: 0 $0.00000 |