| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 820 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.086" (2.18mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
VJ0603A561FXBPW1BCVishay / Vitramon |
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.20172 |
|
VJ0805A391FXBPW1BCVishay / Vitramon |
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.20172 |
|
VJ1206A471FXBPW1BCVishay / Vitramon |
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.20172 |
|
GQM1875C2E1R5BB12DTOKO / Murata |
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.20196 |
|
GQM1875C2E4R0BB12DTOKO / Murata |
CAP CER 4PF 250V NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.20196 |
|
GQM1875C2E5R0BB12DTOKO / Murata |
CAP CER 5PF 250V NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.20196 |
|
GQM1875C2ER75BB12DTOKO / Murata |
CAP CER 0.75PF 250V NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.20196 |
|
VJ0805D3R3DLPACVishay / Vitramon |
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.20196 |
|
VJ0805D3R3DLPAJVishay / Vitramon |
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.20196 |
|
VJ0805D3R3DLPAPVishay / Vitramon |
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.20196 |