| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
GA1206Y684KBJBR31GVishay / Vitramon |
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.15488 |
![]() |
GA1206Y684KBJBT31GVishay / Vitramon |
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.15488 |
![]() |
GA1206Y684KBXBR31GVishay / Vitramon |
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.15488 |
![]() |
GA1206Y684KBXBT31GVishay / Vitramon |
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.15488 |
![]() |
GA1206Y684MBJBR31GVishay / Vitramon |
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.15488 |
![]() |
GA1206Y684MBJBT31GVishay / Vitramon |
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.15488 |
![]() |
GA1206Y684MBXBR31GVishay / Vitramon |
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.15488 |
![]() |
GA1206Y684MBXBT31GVishay / Vitramon |
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.15488 |
UMF325B7104MNHTTAIYO YUDEN |
CAP, MLCC, 1210/3225, 50V, X7R, |
In Stock: 0 $0.15488 |
|
UMF325B7473MNHTTAIYO YUDEN |
CAP, MLCC, 1210/3225, 50V, X7R, |
In Stock: 0 $0.15488 |