| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1500 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1812J1K50472JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J6300183JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y5000684KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
121020630153JHRSyfer |
CAP CER 1210 0.015UF 63V C0G |
In Stock: 0 $0.43820 |
![]() |
0805N3R0C301NTNOVACAP |
CAP 3PF 300V 0805 C0G |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
120620630682JHRSyfer |
CAP CER 1206 6800PF 63V C0G |
In Stock: 0 $0.23660 |
![]() |
120621000102JHRSyfer |
CAP CER 1206 1000PF 100V C0G |
In Stock: 0 $0.17500 |
CL05A104KA5NNNCSamsung Electro-Mechanics |
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402 |
In Stock: 17,296,245 $0.10000 |
|
CL03A104KQ3NNNCSamsung Electro-Mechanics |
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201 |
In Stock: 1,933,130 $0.10000 |
|
CL05B103KO5NNNCSamsung Electro-Mechanics |
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 |
In Stock: 2,413,642 $0.10000 |