| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.165" (4.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1812Y2K50822KSTNCSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y0250155KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J2K00392JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J2K00182JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J2K00102JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y2K50103KSTNCSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J2K50182JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y2K00153KSTNCSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y3K00153KSTNCSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y2500155KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |