| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.027 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 1500V (1.5kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Voltage |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
0603Y0630182KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y2000155KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J1K20332JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1210Y6300104KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J5000333JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J1K50682JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1210Y3K00222KSTNCSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y0500125KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J5000473JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y2K00273KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |