| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.165" (4.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2220Y3K00123KSTNCSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J1K50562JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1808Y4K00102KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812J2000183JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
0603Y2000472KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y2500125KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J2000333JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J2500393JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J2000223JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J1K50272JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |