| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2225J1K00183JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1206Y2500124KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
0603Y0630822KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220J2K00392JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812Y2500684KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y1000155KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J3K00561JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812J6300223JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y1K50563KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J3K00222JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |