| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.12 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Voltage |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.165" (4.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2220J2K00332JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J6300123JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
0603Y2000272KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1210Y2500224KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220Y1K50683KSTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J1K00562JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2225J5000393JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1812J0160223JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
2220J1K00223JKTU99Syfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1825J2K50102JKTSyfer |
CAP CER AUTOMOTIVE |
In Stock: 0 $0.00000 |