| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 24 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.070" (1.78mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1111J5000240GUTSyfer |
CAP CER 24PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000240JUTSyfer |
CAP CER 24PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000240KUTSyfer |
CAP CER 24PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000241FUTSyfer |
CAP CER 240PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000241GUTSyfer |
CAP CER 240PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000241JUTSyfer |
CAP CER 240PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000241KUTSyfer |
CAP CER 240PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000270FUTSyfer |
CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000270GUTSyfer |
CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000270JUTSyfer |
CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |