| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 820 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Voltage |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2215 (5738 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.150" W (5.70mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2215YA250821FCTSPSyfer |
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 2215 |
In Stock: 0 $10.94100 |
|
2225D223J500KHTNOVACAP |
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $11.00908 |
|
5550N331J602LENOVACAP |
CAP CER 330PF 6KV C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $11.02224 |
|
2225E124K251KHTNOVACAP |
CAP CER 0.12UF 250V 2225 |
In Stock: 0 $11.03248 |
|
2215JA250102FCRSPSyfer |
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 2215 |
In Stock: 0 $11.03760 |
|
2215JA250102FCTSPSyfer |
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 2215 |
In Stock: 0 $11.03760 |
|
2220Y0500100FFRSyfer |
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $11.04138 |
|
2220Y0500100FFTSyfer |
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $11.04138 |
|
2220Y0500101FFRSyfer |
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $11.04138 |
|
2220Y0500101FFTSyfer |
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $11.04138 |