| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.082 µF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2225Y0630683GFRSyfer |
CAP CER 0.068UF 63V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.91230 |
|
2225Y0630683GFTSyfer |
CAP CER 0.068UF 63V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.91230 |
|
2225Y0630823GFRSyfer |
CAP CER 0.082UF 63V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.91230 |
|
2225Y0630823GFTSyfer |
CAP CER 0.082UF 63V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.91230 |
|
1206Y0630301FQTSyfer |
CAP CER 300PF 63V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $10.92840 |
|
1206J0630271FQTSyfer |
CAP CER 270PF 63V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $10.93050 |
|
2220J2000100FFRSyfer |
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.93190 |
|
2220J2000100FFTSyfer |
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.93190 |
|
2220J2000101FFRSyfer |
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.93190 |
|
2220J2000101FFTSyfer |
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.93190 |