| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.039 µF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1825Y1000223FCRSyfer |
CAP CER 0.022UF 100V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.88360 |
|
1825Y1000273FCRSyfer |
CAP CER 0.027UF 100V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.88360 |
|
1825Y1000333FCRSyfer |
CAP CER 0.033UF 100V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.88360 |
|
1825Y1000393FCRSyfer |
CAP CER 0.039UF 100V C0G 1825 |
In Stock: 0 $10.88360 |
|
2215JA250102FCRSPUSyfer |
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 2215 |
In Stock: 0 $10.88640 |
|
2215JA250102FCTSPUSyfer |
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 2215 |
In Stock: 0 $10.88640 |
|
2220J1000271FFRSyfer |
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.91118 |
|
2220J1000271FFTSyfer |
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.91118 |
|
2225Y1K00682FCRSyfer |
CAP CER 6800PF 1KV C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.91216 |
|
2225Y1K00682FCTSyfer |
CAP CER 6800PF 1KV C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.91216 |