| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1808JA250820KCTSY2Syfer |
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 1808 |
In Stock: 0 $0.71148 |
|
1210J1008P20CARSyfer |
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 1210 |
In Stock: 0 $0.71190 |
|
1210J1008P20CFRSyfer |
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 1210 |
In Stock: 0 $0.71190 |
|
1808Y2000154MDRSyfer |
CAP CER 0.15UF 200V X7R 1808 |
In Stock: 0 $0.71190 |
|
1808Y2500154MDRSyfer |
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1808 |
In Stock: 0 $0.71190 |
|
1808J1K00272KDTSyfer |
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1808 |
In Stock: 0 $0.71226 |
|
0603Y3000360GQTSyfer |
CAP CER 36PF 300V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.71233 |
|
1812Y0250121KCRSyfer |
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 1812 |
In Stock: 0 $0.71236 |
|
1808Y0250125MXTSyfer |
CAP CER 1.2UF 25V X7R 1808 |
In Stock: 0 $0.71240 |
|
0603J1000271FATSyfer |
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.71261 |