| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 390 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
0805Y0250184MXRSyfer |
CAP CER 0.18UF 25V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19186 |
|
0805Y2000223MXRSyfer |
CAP CER 0.022UF 200V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19186 |
|
0805Y2000273MXRSyfer |
CAP CER 0.027UF 200V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19186 |
|
0805Y2500223MXRSyfer |
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19186 |
|
0805Y2500273MXRSyfer |
CAP CER 0.027UF 250V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19186 |
|
1206Y0100102KXRSyfer |
CAP CER 1000PF 10V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.19209 |
|
1206Y0100122KXRSyfer |
CAP CER 1200PF 10V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.19209 |
|
1206Y0100152KXRSyfer |
CAP CER 1500PF 10V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.19209 |
|
1206Y0100182KXRSyfer |
CAP CER 1800PF 10V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.19209 |
|
1206Y0100222KXRSyfer |
CAP CER 2200PF 10V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.19209 |