| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 630V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1206Y6300820KCRSyfer |
CAP CER 82PF 630V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.19165 |
|
0603Y0160103KDRSyfer |
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 |
In Stock: 0 $0.19171 |
|
0805J0100123JXRSyfer |
CAP CER 0.012UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19171 |
|
0805J0100153JXRSyfer |
CAP CER 0.015UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19171 |
|
0805J0100183JXRSyfer |
CAP CER 0.018UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19171 |
|
0805J0100223JXRSyfer |
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19171 |
|
0805J0100273JXRSyfer |
CAP CER 0.027UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19171 |
|
0805J0100333JXRSyfer |
CAP CER 0.033UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19171 |
|
0805J0100393JXRSyfer |
CAP CER 0.039UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19171 |
|
0805J0100473JXRSyfer |
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19171 |