| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.82 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
0603Y250P470CCTSyfer |
CAP CER 0.47PF 250V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.19111 |
|
0603Y250P560CCTSyfer |
CAP CER 0.56PF 250V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.19111 |
|
0603Y250P680CCTSyfer |
CAP CER 0.68PF 250V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.19111 |
|
0603Y250P820CCTSyfer |
CAP CER 0.82PF 250V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.19111 |
|
0805J1K00272KXRSyfer |
CAP CER 2700PF 1KV X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19112 |
|
0805J1K00332KXRSyfer |
CAP CER 3300PF 1KV X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19112 |
|
0805J1K00392KXRSyfer |
CAP CER 3900PF 1KV X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19112 |
|
0805J1K00472KXRSyfer |
CAP CER 4700PF 1KV X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19112 |
|
0805J5000272KDRSyfer |
CAP CER 2700PF 500V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19112 |
|
0805J5000332KDRSyfer |
CAP CER 3300PF 500V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.19112 |