0603Y0500220JAR
0603Y0500220JAR
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
0603Y0500220JAR
Manufacturer
Syfer
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
Category
Capacitors
Family
Ceramic Capacitors
Type Description
Series:FlexiCap™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:22 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.031" (0.80mm)