| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2700 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
0805J0630332MDRSyfer |
CAP CER 3300PF 63V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.18607 |
|
0805J0630392MDRSyfer |
CAP CER 3900PF 63V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.18607 |
|
0805J0630472MDRSyfer |
CAP CER 4700PF 63V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.18607 |
|
0805J0630682MDRSyfer |
CAP CER 6800PF 63V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.18607 |
|
0805J0630822MDRSyfer |
CAP CER 8200PF 63V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.18607 |
|
1206Y0500104KXRSyfer |
CAP CER 50V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.18619 |
|
1206Y0630104KXRSyfer |
CAP CER 63V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.18619 |
|
0603J0632P70CCTSyfer |
CAP CER 2.7PF 63V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.18628 |
|
0603J1001P00CCTSyfer |
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.18628 |
|
0603J1003P30CCTSyfer |
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.18628 |