| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
0805J2500682JXRSyfer |
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.18548 |
|
0805J2500821JXRSyfer |
CAP CER 820PF 250V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.18548 |
|
0805J2500822JXRSyfer |
CAP CER 8200PF 250V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.18548 |
|
1206J1K20272MXRSyfer |
CAP CER 2700PF 1.2KV X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.18548 |
|
1206J1K50471MXRSyfer |
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.18548 |
|
1206J0100222KXRSyfer |
CAP CER 2200PF 10V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.18564 |
|
1206J0160102KXRSyfer |
CAP CER 1000PF 16V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.18564 |
|
1206J0250222KXRSyfer |
CAP CER 2200PF 25V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.18564 |
|
1206J0250821KXRSyfer |
CAP CER 820PF 25V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.18564 |
|
1206J0500391KXRSyfer |
CAP CER 390PF 50V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.18564 |