| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1.5 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.090" (2.29mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CKC18X682MCGAC7800KEMET |
KC-LINK 1812 6.8NF 500VDC C0G |
In Stock: 0 $1.20120 |
|
CAS18C221JAGFCKEMET |
SFTY 1812 220PF X1 250 / Y2 250 |
In Stock: 0 $1.20166 |
|
CKC18C273MWGACAUTOKEMET |
KC-LINK 1812 27NF 650VDC C0G |
In Stock: 0 $1.20197 |
|
C1812C124G8JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.12UF 10V U2J 1812 |
In Stock: 0 $1.20212 |
|
C1812C123G8JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.012UF 10V U2J 1812 |
In Stock: 0 $1.20212 |
|
CKC18X512MWGAC7210KEMET |
KC-LINK 1812 5.1NF 650VDC C0G |
In Stock: 0 $1.20249 |
|
CKC18C183KWGAC7210KEMET |
KC-LINK 1812 18NF 650VDC C0G |
In Stock: 0 $1.20249 |
|
C1812C184G8JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.18UF 10V U2J 1812 |
In Stock: 0 $1.20259 |
|
C1812C183G8JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.018UF 10V U2J 1812 |
In Stock: 0 $1.20259 |
|
C1812C124G4JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.12UF 16V U2J 1812 |
In Stock: 0 $1.20274 |