| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CAS SMD SFTY 250 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 250VAC |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2211 (5728 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
12065A100JBT1AElco (AVX) |
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $1.07250 |
![]() |
MR065C154KAAElco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $1.07276 |
CAS18C270JAGGCKEMET |
SFTY 1812 27PF X2 250 C0G 5% |
In Stock: 0 $1.07307 |
|
C1210X334G8JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.33UF 10V U2J 1210 |
In Stock: 0 $1.07366 |
|
![]() |
CDR32BP431BFUP\MElco (AVX) |
CAP CER SMP MLC HI-REL |
In Stock: 0 $1.07366 |
![]() |
CDR32BP431BFUR\MElco (AVX) |
CAP CER SMP MLC HI-REL |
In Stock: 0 $1.07366 |
CKC21C512MCGAC7800KEMET |
KC-LINK 2220 5.1NF 500VDC C0G |
In Stock: 0 $1.07378 |
|
CKC18C123KCGAC7210KEMET |
KC-LINK 1812 12NF 500VDC C0G |
In Stock: 0 $1.07410 |
|
CAS17C151JAGFCKEMET |
SFTY 1808 150PF X1 250 / Y2 250 |
In Stock: 0 $1.07415 |
|
CKC18C822MWGAC7800KEMET |
KC-LINK 1812 8.2NF 650VDC C0G |
In Stock: 0 $1.07430 |