| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.94mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
08055A100JBT1AElco (AVX) |
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0805 |
In Stock: 0 $1.04390 |
C1812X154G8JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.15UF 10V U2J 1812 |
In Stock: 0 $1.04427 |
|
C1812X153G8JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.015UF 10V U2J 1812 |
In Stock: 0 $1.04427 |
|
C1206C333F5GEC7210KEMET |
CAP CER 1206 33NF 50V C0G 1% |
In Stock: 0 $1.04430 |
|
C1206C333F1GEC7210KEMET |
CAP CER 1206 33NF 100V C0G 1% |
In Stock: 0 $1.04430 |
|
C1812X154G4JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.15UF 16V U2J 1812 |
In Stock: 0 $1.04489 |
|
C1812X153G4JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.015UF 16V U2J 1812 |
In Stock: 0 $1.04489 |
|
CAS18C221KAGFCKEMET |
SFTY 1812 220PF X1 250 / Y2 250 |
In Stock: 0 $1.04489 |
|
C1812X333G8JACAUTOKEMET |
CAP CER 0.033UF 10V U2J 1812 |
In Stock: 0 $1.04535 |
|
CAS17C390JAGGCKEMET |
SFTY 1808 39PF X2 250 C0G 5% |
In Stock: 0 $1.04544 |