| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CAS SMD SFTY 250 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 250VAC |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.053" (1.35mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CKC21C472MWGAC7210KEMET |
KC-LINK 2220 4.7NF 650VDC C0G |
In Stock: 0 $0.87244 |
|
MR062X103KSAElco (AVX) |
CAP CER 10000PF 200V RADIAL |
In Stock: 0 $0.87253 |
|
CAS21C331MARFCKEMET |
SFTY 2220 330PF X1 250 / Y2 250 |
In Stock: 0 $0.87287 |
|
18251C154JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1825 |
In Stock: 0 $0.87318 |
|
18251C224JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1825 |
In Stock: 0 $0.87318 |
|
C320C183G1G5TAKEMET |
CAP CER 0.018UF 100V C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $0.87348 |
|
C320C223G1G5TAKEMET |
CAP CER 0.022UF 100V C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $0.87348 |
|
C320C273G1G5TAKEMET |
CAP CER 0.027UF 100V C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $0.87348 |
|
C320C333G1G5TAKEMET |
CAP CER 0.033UF 100V C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $0.87348 |
|
C322C183G1G5TAKEMET |
CAP CER 0.018UF 100V C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $0.87348 |