| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LT |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | Low Profile |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDR32BX223AKUP\2KElco (AVX) |
CAP CER SMP MLC HI-REL |
In Stock: 0 $0.72450 |
![]() |
1808CA242GAT1AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.72450 |
![]() |
1808CA242GAT2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.72450 |
![]() |
LD107C223KAB2AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.72450 |
C1808C270KHRACTUKEMET |
CAP CER 27PF 3KV X7R 1808 |
In Stock: 0 $0.72452 |
|
![]() |
18123E105MAT4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.72468 |
C330C184K5G5TA7301KEMET |
CAP CER 0.18UF 50V C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $0.72485 |
|
C330C224K5G5TA7301KEMET |
CAP CER 0.22UF 50V C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $0.72485 |
|
C330C124K1G5TA7301KEMET |
CAP CER 0.12UF 100V C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $0.72485 |
|
C330C154K1G5TA7301KEMET |
CAP CER 0.15UF 100V C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $0.72485 |