| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LG22 (LGA) |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Ratings: | - |
| Applications: | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0306 (0816 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.030" L x 0.063" W (0.76mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
W2L16D105MAT3AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.57200 |
C1812X474K4JAC7800KEMET |
CAP CER 0.47UF 16V U2J 1812 |
In Stock: 0 $0.57206 |
|
![]() |
M39014/01-1540Elco (AVX) |
CAP CER AXIAL |
In Stock: 0 $0.57218 |
![]() |
M39014/01-1540VElco (AVX) |
CAP CER AXIAL |
In Stock: 0 $0.57218 |
![]() |
CKR05BX183KRVElco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.57218 |
![]() |
CKR05BX183KRElco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.57218 |
![]() |
M39014/01-1500Elco (AVX) |
CAP CER AXIAL |
In Stock: 0 $0.57218 |
![]() |
M39014/01-1460Elco (AVX) |
CAP CER AXIAL |
In Stock: 0 $0.57218 |
![]() |
CKR05BX183KPElco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.57218 |
![]() |
CKR05BX183KMElco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.57218 |