| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AxiMax 400 Comm X7R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C0805C334M8RACTUKEMET |
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.13184 |
|
C1206S153K2RACTUKEMET |
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.13184 |
|
C1206S223K2RACTUKEMET |
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.13184 |
|
C1206C223J4JAC7800KEMET |
CAP CER 0.022UF 16V U2J 1206 |
In Stock: 0 $0.13184 |
|
C1206C473J8JAC7800KEMET |
CAP CER 0.047UF 10V U2J 1206 |
In Stock: 0 $0.13184 |
|
C0805C822G5JACAUTOKEMET |
CAP CER 8200PF 50V U2J 0805 |
In Stock: 0 $0.13184 |
|
C0805C562G5JACAUTOKEMET |
CAP CER 5600PF 50V U2J 0805 |
In Stock: 0 $0.13184 |
|
C0805X153F4HAC7800KEMET |
CAP CER 0805 15NF 16V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.13184 |
|
C1206X821F8HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 820PF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.13184 |
|
C1206X911F8HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 910PF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.13184 |