| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SpinGuard® SA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C1206C393J5RALTUKEMET |
CAP CER 0.039UF 50V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.12161 |
|
C1206C101J2GAC7210KEMET |
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.12162 |
|
0805ZC334KAT4AElco (AVX) |
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.12166 |
|
08053D684KAT4AElco (AVX) |
CAP CER 0.68UF 25V X5R 0805 |
In Stock: 0 $0.12166 |
|
08055C474KAT4AElco (AVX) |
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.12166 |
|
![]() |
0805YC334K4T4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.12166 |
![]() |
0805ZC334K4T4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.12166 |
![]() |
0805YC474K4T4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.12166 |
08053C474KAT4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.12166 |
|
08053C334MAT4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.12166 |