| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SpinGuard® SA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.27 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | Z5U |
| Operating Temperature: | 10°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SA101A151JAAElco (AVX) |
CAP CER 150PF 100V NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.12155 |
|
SA101A151JARElco (AVX) |
CAP CER 150PF 100V NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.12155 |
|
SA101A181JARElco (AVX) |
CAP CER 180PF 100V NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.12155 |
|
SA101A271JAAElco (AVX) |
CAP CER 270PF 100V NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.12155 |
|
SA101A271JARElco (AVX) |
CAP CER 270PF 100V NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.12155 |
|
SA101A271JARCElco (AVX) |
CAP CER 270PF 100V NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.12155 |
|
04025A510FAT2AElco (AVX) |
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 |
In Stock: 0 $0.12155 |
|
0603ZC184JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 0.18UF 10V X7R 0603 |
In Stock: 0 $0.12155 |
|
08053A102GAT2AElco (AVX) |
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.12155 |
|
08055A121GAT2AElco (AVX) |
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.12155 |