| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C0805X104K1RAC3123KEMET |
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.11029 |
|
SA052A220KAAElco (AVX) |
CAP CER 22PF 200V NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.11033 |
|
SA052A470KAAElco (AVX) |
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.11033 |
|
SA101C122KAAElco (AVX) |
CAP CER 1200PF 100V X7R AXIAL |
In Stock: 0 $0.11033 |
|
SA101C122KARElco (AVX) |
CAP CER 1200PF 100V X7R AXIAL |
In Stock: 0 $0.11033 |
|
SA101C152KAAElco (AVX) |
CAP CER 1500PF 100V X7R AXIAL |
In Stock: 0 $0.11033 |
|
SA101C152KARElco (AVX) |
CAP CER 1500PF 100V X7R AXIAL |
In Stock: 0 $0.11033 |
|
SA101C182KAAElco (AVX) |
CAP CER 1800PF 100V X7R AXIAL |
In Stock: 0 $0.11033 |
|
SA101C221KAAElco (AVX) |
CAP CER 220PF 100V X7R AXIAL |
In Stock: 0 $0.11033 |
|
SA101C222KACElco (AVX) |
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL |
In Stock: 0 $0.11033 |