C326C151K3G5TA7301
C326C151K3G5TA7301
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
C326C151K3G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Category
Capacitors
Family
Ceramic Capacitors
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)