| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto U2J Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SR151A681KAAElco (AVX) |
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL |
In Stock: 0 $0.09614 |
|
CBR02C109A8GACKEMET |
CAP CER 1PF 10V NP0 0201 |
In Stock: 0 $0.09616 |
|
CBR02C109A9GACKEMET |
CAP CER 1PF 6.3V NP0 0201 |
In Stock: 0 $0.09616 |
|
CBR02C129A8GACKEMET |
CAP CER 1.2PF 10V NP0 0201 |
In Stock: 0 $0.09616 |
|
CBR02C129A9GACKEMET |
CAP CER 1.2PF 6.3V NP0 0201 |
In Stock: 0 $0.09616 |
|
CBR02C159A8GACKEMET |
CAP CER 1.5PF 10V NP0 0201 |
In Stock: 0 $0.09616 |
|
CBR02C159A9GACKEMET |
CAP CER 1.5PF 6.3V NP0 0201 |
In Stock: 0 $0.09616 |
|
CBR02C189A8GACKEMET |
CAP CER 1.8PF 10V NP0 0201 |
In Stock: 0 $0.09616 |
|
CBR02C189A9GACKEMET |
CAP CER 1.8PF 6.3V NP0 0201 |
In Stock: 0 $0.09616 |
|
CBR02C208A8GACKEMET |
CAP CER 0.2PF 10V NP0 0201 |
In Stock: 0 $0.09616 |