| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto U2J |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
SR595E154MARElco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.09148 |
12062A1R5DAT2AElco (AVX) |
CAP CER 1.5PF 200V NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.09152 |
|
12062A3R9DAT2AElco (AVX) |
CAP CER 3.9PF 200V NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.09152 |
|
12101C103JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 10000PF 100V X7R 1210 |
In Stock: 0 $0.09152 |
|
12101C472JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 4700PF 100V X7R 1210 |
In Stock: 0 $0.09152 |
|
12101C562JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 5600PF 100V X7R 1210 |
In Stock: 0 $0.09152 |
|
12103C103JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 10000PF 25V X7R 1210 |
In Stock: 0 $0.09152 |
|
12103C152JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 1500PF 25V X7R 1210 |
In Stock: 0 $0.09152 |
|
12105C103JAT2AElco (AVX) |
CAP CER 10000PF 50V X7R 1210 |
In Stock: 0 $0.09152 |
|
12105C104JAT4AElco (AVX) |
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210 |
In Stock: 0 $0.09152 |