| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4.7 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C1206C222K1RACAUTOKEMET |
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206 |
In Stock: 0 $0.09126 |
|
C0805X103K3RACAUTOKEMET |
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.09126 |
|
C0805X681K5RACAUTOKEMET |
SMD AUTO X7R FLEX, CERAMIC, 680 |
In Stock: 0 $0.09126 |
|
C0805C270MDGACTUKEMET |
CAP CER 27PF 1KV NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.09128 |
|
C1206X473K3JAC7800KEMET |
CAP CER 0.047UF 25V U2J 1206 |
In Stock: 0 $0.09130 |
|
C0603C152G2GEC7867KEMET |
CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.09144 |
|
C1210X132M8HACAUTOKEMET |
CAP CER 1210 1.3NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09144 |
|
C1210X152M8HACAUTOKEMET |
CAP CER 1210 1.5NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09144 |
|
C1210X162M8HACAUTOKEMET |
CAP CER 1210 1.6NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09144 |
|
C1210X182M8HACAUTOKEMET |
CAP CER 1210 1.8NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09144 |