| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SkyCap® SR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C921U222MYWDBA7317KEMET |
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C947U332MZWDBA7317KEMET |
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C907U102MZWDBAWL35KEMET |
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C907U102MZWDCAWL35KEMET |
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C907U102MZWDBAWL40KEMET |
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C907U102MZWDCAWL40KEMET |
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C907U102MZWDAAWL45KEMET |
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C907U102MZWDAAWL20KEMET |
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C907U102MZWDCA7317KEMET |
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C921U222MYWDBAWL35KEMET |
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |