| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm U2J Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.022 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C0603S153K5RACTUKEMET |
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603 |
In Stock: 0 $0.09107 |
|
C0805S102K1RACTUKEMET |
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.09107 |
|
C0805S123M1RACTUKEMET |
CAP CER 0.012UF 100V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.09107 |
|
CBR08C508C5GACKEMET |
CAP CER 0.5PF 50V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.09107 |
|
CBR08C608C5GACKEMET |
CAP CER 0.6PF 50V NP0 0805 |
In Stock: 0 $0.09107 |
|
C430C242K3G5TA7200KEMET |
CAP CER 2400PF 25V C0G/NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.09107 |
|
C430C272K3G5TA7200KEMET |
CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.09107 |
|
C430C302K3G5TA7200KEMET |
CAP CER 3000PF 25V C0G/NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.09107 |
|
C430C432K3G5TA7200KEMET |
CAP CER 4300PF 25V C0G/NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.09107 |
|
C430C472K3G5TA7200KEMET |
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 AXIAL |
In Stock: 0 $0.09107 |