| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6800 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C1206X183J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 18NF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.07733 |
|
C1206X123J4HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 12NF 16V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.07733 |
|
C1206X153J4HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 15NF 16V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.07733 |
|
C1206X183J4HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 18NF 16V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.07733 |
|
C1210X100K8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 10PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.07733 |
|
C1210X110K8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 11PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.07733 |
|
C1210X120K8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 12PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.07733 |
|
C1210X130K8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 13PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.07733 |
|
C1210X150K8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 15PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.07733 |
|
C1210X160K8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 16PF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.07733 |